Seminaras „Skaitmeninimo praktika, naudojant skaitmeninę kamerą“

Archyvarų asociacija, bendradarbiaudama su Baltijos audiovizualinių archyvų taryba ir Estijos fotografijos paveldo bendruomene, spalio 3 dienos popietę (nuo 13:00 iki 17:30) Lietuvos valstybės istorijos archyvo Ekspozicijų ir edukacijos salėje (Mindaugo g.8, Vilnius) organizuoja skaitmeninimo seminarą, kurį ves lektorius Peter Krogh.

Peter Krogh yra profesionalus fotografas, autorius, lektorius, konsultantas ir programinės įrangos architektas. Jo knygos „The DAN Book”, „Digital Asset Management for Photographers (O’Reilly)” padeda daugeliui pasaulio fotografų tinkamai tvarkyti savo vaizdų kolekcijas.

Kultūros paveldo institucijos visame pasaulyje taiko fotografinės medžiagos skaitmeninimo naudojant skaitmeninę kamerą metodą. Toks pasirinkimas leidžia pasiekti gerą kokybę, didelį našumą ir nereikalauja didelių finansinių investicijų. Taip institucijos gali suskaitmeninti ištisus rinkinius ir kolekcijas, neapsiribodamos nedidelio kiekio skaitmeninamų objektų atranka.

Skaitmeninimo seminaro metu lektorius pristatys visą skaitmeninimo naudojant kamerą procesą: nuo sistemos pasirinkimo iki kokybės bei proceso valdymo.

Pagrindinės seminaro temos:

  • Kaip pasirinkti tinkamą kamerą ir objektyvus – megapikseliai, gylis, formos;
  • Kaip pasirinkti kolekcijos specifiką atitinkančią įrangą – stovai, laikikliai, bėgeliai;
  • Skirtingų objektų tipų skaitmeninimo procedūros – skaidrūs pozityvai, skaidrūs negatyvai, atspaudai;
  • FADGI rekomendacijų taikymas;
  • Kokybės užtikrinimo priemonės;
  • Programinės įrangos optimizavimas;
  • Metaduomenų kūrimas ir fiksavimas.

Seminaras skirtas visiems besidomintiems senųjų fotografijų ir negatyvų skaitmeninimu.

Seminaro dalyvio mokestis: 15 EUR

Seminaro registracijos forma: https://forms.gle/JyYJYf9z2bx1XsKNA

Į seminarą užsiregistravę Lietuvos valstybės archyvų sistemos darbuotojai gali kreiptis į Archyvarų Asociaciją dėl dalyvio mokesčio kompensavimo ( archyvaru.asociacija@gmail.com ).

Seminarą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Leave a Reply