Birželio 9-oji – Gyvo archyvo diena, tad švęskime Tarptautinę archyvų dieną kartu!

Lietuvos valstybės archyvai mini Tarptautinę archyvų dieną ir kviečia Jus prisijungti prie šios, jau gražia tradicija tapusios, šventės.

Lietuvos centrinis valstybės archyvas ir Lietuvos literatūros ir meno archyvas 11:30 val. kviečia prisijungti prie Lietuvos archyvų bendruomenės pietų iškylos pievelėje prie Lietuvos centrinio archyvo (O. Milašiaus g. 21). Po atviru dangumi kartu minėsime Tarptautinę archyvų dieną, kurios šių metų šūkis – „Archyvai, pilietiškumas ir tarpkultūriškumas“. Ateidami atsineškite gerą nuotaiką!

Tai pat pakviesime apžiūrėti parodas: „Tarpukario Lietuvos aviacija“ ir „Sveikinimai Lietuvos Respublikos Prezidentui Antanui Smetonai 60-mečio proga“.

Paroda „Tarpukario Lietuvos aviacija“ bus atidaryta birželio 9 d. (penktadienį) Lietuvos technikos bibliotekoje (Šv. Ignoto g. 6, Vilnius). Parodoje eksponuojami Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomi rašytiniai ir fotodokumentai, atspindintys karo aviacijos raidą, karo aviacijos mokyklų veiklą, eskadrilių struktūrą, civilinės aviacijos kūrimąsi tarpukario Lietuvoje. Paroda veiks iki liepos 31 d.

Paroda „Sveikinimai Lietuvos Respublikos Prezidentui Antanui Smetonai 60-mečio proga“ taip pat bus atidaryta birželio 9 d. (penktadienį) Lietuvos centrinio valstybės archyvo Rašytinių dokumentų skaitykloje (O. Milašiaus g. 21). Parodoje eksponuojami Antano Smetonos asmens fonde saugomi religinių bendruomenių, Šaulių sąjungos, valstybės įstaigų ir visuomenės organizacijų bei asmenų sveikinimai Lietuvos Respublikos Prezidentui Antanui Smetonai 60-ojo jubiliejaus proga. Parodoje taip pat galėsite išvysti Lietuvos, Švedijos ir Danijos spaudoje pasirodžiusius straipsnius apie A. Smetonos jubiliejų.

Lietuvos ypatingasis archyvas, minėdamas Tarptautinę archyvų dieną, visus kviečia į apžvalgines ekskursijas po buvusius KGB rūmus ir Archyvo saugomų dokumentų saugyklas. Ekskursijos metu aplankysite patalpas, kuriose buvo KGB darbuotojų darbo kabinetai, o dabar įrengtos dokumentų saugyklos, pamatysite kambarį, kuriame kažkada po „sunkių dienos darbų“ ilsėdavosi KGB pirmininkai, galėsite atverti KGB pirmininko seifą, jame buvo saugomi slapčiausi KGB dokumentai ir kt.

Ekskursijos vyks nuo 14 val. iki 16 val. Renginys nemokamas.

Į ekskursijas prašytume registruotis iš anksto telefonu (8 5) 264 9024 arba el. paštulya@archyvai.lt.

Lietuvos valstybės naujasis archyvas 10 val. laukia Jūsų renginyje „Pakeliui į ateitį“. Rengiamas susitikimas su rašinių „Kaip aš įsivaizduoju senatvę (man 70 metų)“, parašytų 1995 metais, autoriais, rašinių skaitymas ir diskusija. Taip pat naujojo archyvo skaitykloje kviečiame aplankyti parodą „Tavo vaikiškas margas pasaulis“, skirtą vaikų dienai paminėti.

Vilniaus regioninis valstybės archyvas kviečia į apžvalgines ekskursijas po archyvo saugyklas, siūlo susipažinti su archyvo veiklos specifika bei archyvaro profesijos subtilybėmis, iš arčiau pamatyti ar net savo rankomis pasklaidyti įdomiausias ir vizualiai patraukliausias bylas ar atskirus dokumentus. Laukiame Jūsų Vilniuje (O.Milašiaus g.23) ir filiale Utenoje (J.Basanavičiaus g.114, 4 aukštas).

Kauno regioniniame valstybės archyve lankytojai kviečiami aplankyti parodą ,,Sveikos visuomenės kūrimo keliu. Sveikatos apsaugos problemos Laikinojoje sostinėje“ ir 13 val. parodos salėje šia tema rengiamame susitikime pabendrauti su Kauno miesto gydytojų bendruomenės atstovais.


Archyvas taip pat laukia bičiulių ir visų, besidominčių archyvų veikla bei istorinės atminties išsaugojimu, ir kviečia į pažintines ekskursijas po archyvo saugyklas ir kitus skyrius. Ekskursijos numatomos 11 ir   16 val. Jeigu besidominčių lankytojų grupė norėtų ekskursijos kitu laiku, prašome skambinti telefonu (8 37) 20 76 96.

Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialas kviečia apžiūrėti parodą „Sūduvos Suvalkijos planai ir žemėlapiai“ bei aplankyti saugyklas ir susipažinti su archyvarų darbu.

Klaipėdos regioninis valstybės archyvas 12 val. organizuoja ekskursiją „Archyvas banke? Kodėl gi ne“. Visą dieną lankytojai galės susipažinti su archyve eksponuojama paroda „Žemaitija – istoriniuose Europos žemėlapiuose“.

Šiaulių regioninis valstybės archyvas 11 val. arba 14 val. lauks Jūsų ekskursijose-paskaitose apie archyvą ir jame saugomus dokumentus.

Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio filialas 10 val. taip pat organizuoja ekskursiją po archyvą.

Pasirinkite Jus dominantį renginį ir atėję iš naujo atrasite Lietuvos archyvus!

Leave a Reply