Archive for gruodžio, 2018

Projektas RE:VIVE – naujas būdas išgirsti mūsų praeitį

Pastaraisiais metais kiekvienas gali pastebėti, kad vis daugiau kultūros paveldo objektų tampa skaitmeniniais ir pasiekiamais Internete. Yra labai daug atminties institucijų tinklapių, kur kiekvienas norintis gali skaityti knygas, grožėtis paveikslais, žiūrėti filmus, klausytis garso įrašų ar vartyti tūkstančius fotografijų. Tačiau pernelyg dažnai suskaitmeninti kultūros paveldo objektai taip ir lieka vien tik Interneto duomenų bazėse, kurios ilgainiui tampa retai lankomomis, o suskaitmenintas turinys pamirštamas. Todėl labai svarbu suskaitmenintą kultūros paveldą pristatyti įvairiai auditorijai jai suprantamais būdais, tuo skatinant kuo įvairesnį pakartotinį šio paveldo panaudojimą. Atminties institucijos įvairiose pasaulio šalyse inicijuoja daug ir įvairių antrinio kultūros paveldo panaudojimo skatinimo projektų. Vienas iš tokių sėkmingai įgyvendinamų projektų – RE:VIVE, pradėtas prieš beveik 3 metus Nyderlandų garso ir vaizdo instituto iniciatyva.

Skaityti pilną tekstą

Atidaryta paroda „Dvarų planai“

2018 m. lapkričio 29 d. Lietuvos valstybės istorijos archyve atidaryta paroda „Dvarų planai“. Tai yra Archyvarų asociacijos tęstinio projekto „100 kilometrų Lietuvos istorijos perlų archyvuose“ dalis.

Parodos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos valstybės istorijos archyvo direktorė Virginija Čijunskienė, Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas, Europos parko ir Liubavo muziejų įkūrėjas Gintaras  Karosas bei parodos kuratorė LVIA Informacijos ir sklaidos skyriaus vedėja Neringa Češkevičiūtė. Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis, Ukrainos ambasados Lietuvos Respublikoje trečiasis sekretorius Dmytro Serov, Lietuvos karališkosios bajorų sąjungos (dėkojame už paskolintas bajorų vėliavas), akademinės visuomenės, Lietuvos muziejų, bibliotekų ir archyvarų bendruomenės nariai ir kiti šiuo įvykiu susidomėję asmenys. Skaityti pilną tekstą