Archive for the ‘Projektai’ Category

Projektas RE:VIVE – naujas būdas išgirsti mūsų praeitį

Pastaraisiais metais kiekvienas gali pastebėti, kad vis daugiau kultūros paveldo objektų tampa skaitmeniniais ir pasiekiamais Internete. Yra labai daug atminties institucijų tinklapių, kur kiekvienas norintis gali skaityti knygas, grožėtis paveikslais, žiūrėti filmus, klausytis garso įrašų ar vartyti tūkstančius fotografijų. Tačiau pernelyg dažnai suskaitmeninti kultūros paveldo objektai taip ir lieka vien tik Interneto duomenų bazėse, kurios ilgainiui tampa retai lankomomis, o suskaitmenintas turinys pamirštamas. Todėl labai svarbu suskaitmenintą kultūros paveldą pristatyti įvairiai auditorijai jai suprantamais būdais, tuo skatinant kuo įvairesnį pakartotinį šio paveldo panaudojimą. Atminties institucijos įvairiose pasaulio šalyse inicijuoja daug ir įvairių antrinio kultūros paveldo panaudojimo skatinimo projektų. Vienas iš tokių sėkmingai įgyvendinamų projektų – RE:VIVE, pradėtas prieš beveik 3 metus Nyderlandų garso ir vaizdo instituto iniciatyva.

Skaityti pilną tekstą

Archyvarų asociacijos įgyvendinti projektai


2016 metų birželio 6 – gruodžio 1 dienomis Archyvarų asociacija įgyvendino du projektus, kuriuos iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Tai „Tarptautinė Baltijos audiovizualinių archyvų tarybos konferencija „Audiovizualinis paveldas ir žmonės: jungiamės, kuruojame, dalinamės“ ir „Tarptautinė fotografijos paroda „Kino akimirkos: Lietuva ir Estija“.

Skaityti pilną tekstą

Tarptautiniai kursai „SOIMA 2011“

Archyvarų asociacijos pastangomis buvo suorganizuoti tarptautiniai mokymai. Įgyvendinant Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Baltijos audiovizualinių archyvų tarybos 2009 m. spalio 2 d. bendradarbiavimo sutartį, š.m. liepos 18 – 25 dienomis Lietuvos centriniame valstybės archyve (LCVA) vyko (SOIMA – Vaizdo ir garso kolekcijų konservavimo programa) tarptautiniai kursai „SOIMA 2011“.

Kursų dalyviai iš Kanados, Čilės, Haičio, Botsvanos, Kenijos, Portugalijos, Serbijos, Lenkijos, Belgijos, Latvijos, Zimbabvės, Estijos, Lietuvos, Kinijos ir Australijos archyve buvo išmokyti atpažinti įvairias vaizdo ir garso įrašų laikmenas, pasirinkti tinkamus dokumentų saugojimo sprendimus, pamatė naujausias skaitmeninimo technologijas. Profesionalai, dirbantys su vaizdo ir garso dokumentų kolekcijomis įvairiose pasaulio kultūros paveldo institucijose, praktiniuose užsiėmimuose įgijo naujų bei pagerino profesinius, bendravimo ir komandinio darbo įgūdžius.

Kursuose dalyvavo lektoriai: Kara Van Malssen (Niujorko universitetas, JAV), Samuel Franco (Tarptautinė muziejų taryba, Gvatemala) ir Mick Newnham (Australijos nacionalinis kino ir garso archyvas).

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
soima-group-photo
dsc07326
mg_1575
mg_1587
mg_1615
mg_1616
mg_1842
mg_1865
mg_1867
mg_1921
mg_1930
mg_1947
mg_2067